Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

Novosti

Nagrada za hrvatsku suvremenu umjetnost T-HT@msu.hr

Odabrani umjetnici za izložbu

Od 172 rada pristiglih ove godine na natječaj, međunarodno stručno povjerenstvo (u sastavu: mr.sc. Snježana Pintarić, predsjednica stručnog povjerenstva, ravnateljica MSU-a i muzejska savjetnica, Rainald Schumacher, kustos, Office for Art, Berlin; Marco Scotini, nezavisni kustos, Milano; izv.prof. Sandra Vitaljić, fotografkinja, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb; Nataša Ivančević, muzejska savjetnica, pomoćnica ravnateljice i voditeljica Odjela zbirki i Zbirke skulptura MSU-a) izabralo je njih 35, što uz troje pozvanih umjetnika čini ukupan broj od 38 umjetnika koji će predstaviti recentne radove u MSU tijekom ožujka.

Izabrani su, abecednim redom:

1. Badurina Željko, Uvijek nešto
2. Bešlić Nina, Cross Dissolve Transparentni prostori II
3. Blažek Miran, Monument sa Dreamcatcherom
4. Dabo Tanja, Nelagoda, tjeskoba
5. Dujmušić Ivan, Ukidanje linije
6. Herceg Stanko, Pogled s prozora
7. Kedžo Luka, KYKLOP
8. Kipke Željko, Orsonov putokaz
9. Knežević Vladislav, A.D.A.M.
10. Konjikušić Davor, AURA: F37
11. Kovačić Ana, Kuće priče
12. Kozina Zlatko, Zadnji dan dostave radova na natječaj T-HT@msu.hr
13. Kurtela Nina, Priroda i društvo
14. Mačković Vesna, Pozdrav
15. Matasić Božica Dea, Vreća bez dna
16. Mihaljević Ljiljana, Put
17. Mrđenović Bojan, Uvozna pustinja
18. Mustapić Nadija, Ne znam kako je drugdje u svijetu, ali ovdje…
19. Pašić Branko, Povezano
20. Paulenka Marina i Vukosav Borko, Prazno nebo
21. Pavić Predrag, Studija pokreta
22. Petrović Neven, Destinacije
23. Popović Viktor, Bez naziva (Arhiv ST3)
24. Posavec Ivan, Slikom protiv slike
25. Rožman Maja, Disappearing Cities
26. Ružić Neli, Stolen future
27. Sega Lada, Prodaje se
28. Stojićević Lana, Crno brdo
29. Štefanec Josipa, Čičkovina
30. Šuljić Danijel, Stakleni Čovjek
31. Tadić Marko, Sadržaj
32. Vivoda Ana, Sezonske radnice u turizmu
33. Vodopija Mirjana, Mlaka
34. Vojnić Marko, There is No Autority But Yourself
35. Zrnec Dino, Bez naziva

Pozvani umjetnici koji, prema odabiru stručnog povjerenstva, izravno sudjeluju na izložbi su: Jelena Blagović, Igor Eškinja i Goran Petercol.

I ove je godine značajni broj odabranih radova u fotografskom mediju, potom slijede multimedijalne i video instalacije, objekti, filmovi, slikarstvo, grafika, crtež i performans.

Od navedenih, redom izvrsnih radova, međunarodni stručni žiri će tijekom trajanja izložbe odabrati tri: za prvu nagradu u iznosu od 50.000, drugu za 45.000 i treću za 40.000 kuna. Otkupljeni radovi postaju dio fundusa MSU-a, odnosno Zbirke T-HT @ MSU. Četvrta nagrada, u iznosu od 10.000 kuna, dodjeljuje se umjetniku čiji rad za vrijeme izložbe osvoji najviše glasova publike.

Čestitamo odabranima i zahvaljujemo svima koji su se prijavili!


Upozorenje: Trenutno pregledavate pojednostavljenu verziju stranica. Pregledavanje pune verzije stranica moguće je nakon preuzimanja i instalacije Adobeovog Flash Playera.