Zbog jako dobrih i opuštenih utisaka naših posjetitelja, za zatvaranje izložbe Natura po_etica ponavljamo Alternativno vodstvo: kolektivno opuštanje – u nedjelju, 24. 5. s početkom u 17 sati.
Vodstvo polazi od ideje muzeja kao prostora procesa – mjesta sporog sagledavanja: osvještavanja unutarnjih stanja i odnosa između tijela, osjećaja, umjetnosti i okoliša. Polazit će od odabranih radova na izložbi Natura po_etica u Muzeju suvremene umjetnosti, a uključivat će i posjet Muzejskom vrtu / Jestivom muzeju*.
Za sudjelovanje u pojedinim segmentima preporučujemo da ponesete jastučić, prostirku ili deku, kao i udobnu odjeću. MSU će osigurati dio jastučića.
Sudjelovanje je besplatno uz ulaznicu za izložbu. Dostupan je i muzejski pass koji vrijedi šest mjeseci od dana kupnje.
Program je dio projekta Točka sastajanja, a ova varijanta vodstva nastala je na poticaj prijatelja MSU-a. Program za 2026. pogledajte ovdje.
Muzejski vrt / Jestivi muzej projekt je umjetnice Andreje Kulunčić, razvijen u suradnji sa zajednicom i Muzejom suvremene umjetnosti 2025. godine, povodom njezine retrospektivne izložbe „Činiti svijet boljim mjestom“.
Pratite vijesti o programima i projektu Točki sastajanja, u sklopu kojeg se sada provodi i program Muzejskog vrta / Jestivog muzeja, te razmjenjujte ideje i događanja s drugim članovima u Whatsapp zajednici ili putem newslettera.
Projekt Točka sastajanja podupiru Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Grad Zagreb.